top of page

Hakkımızda

Ritter, akıllı dezenfeksiyon çözümleri geliştiren yerli bir teknoloji girişimidir. Çalışmalarını İstanbul Teknik Üniversitesi, Çekirdek Girişimcilik Merkezinde sürdürmektedir.

Bizler, 2020 yılının ilk çeyreğinde başlayan COVID-19 salgınına karşı 2020 yılının Mart ayında sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla yola çıkan, alanlarında yetkin mühendis ve yöneticileriz.

Sağlık personellerinin ihtiyaçlarını belirlemek amacı ile görüştüğümüz her hastanenin, bizi yüksek seviye dezenfeksiyon ve bulaşı riskinin azaltılması konularına yönlendirmesi üzerine, günümüzdeki en etkin dezenfeksiyon yöntemi olan UVC ışık ile dezenfeksiyon konusunda çalışmaya başladık. 

UVC ışık teknolojisinin toplu alanlarda kullanımını güvenli hale getirmek ve farklı mikroorganizmalar üzerindeki etkinliğini kanıtlamak amacı ile gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmaları ve testler sonucunda 19 adet "UVBox Dezenfeksiyon Ünitesi" ürettik ve bu ürünleri, sağlık personellerini korumayı hedefleyen DestekBizden.org sosyal yardım hareketi kapsamında, İstanbul'daki 17 adet COVID hastanesine, İTÜ Arı Teknokent, Petrol Ofisi ve Tridi Teknoloji'nin katkıları ile bağışladık.

Gönüllü olarak tam zamanlı yer aldığımız bu yoğun süreçte sağlık çalışanlarından topladığımız geri bildirimler sonucunda, geliştirdiği akıllı dezenfeksiyon çözümleri ile yurdumuza fayda sağlayacak bir teknoloji girişimi kurduk. 

Ekibimiz

EKIBIMIZ

Ekibimiz2.PNG
Ekip: Ekip
bottom of page